100 ROKOV S AMOSOM:

Deň otvorených dverí a výstava o Univerzite Komenského – už 26. – 28. marca 2019

Príď sa nadýchať históriou našej najstaršej univerzity na Slovensku. Výstava ti predstaví minulosť i súčasnosť Univerzity Komenského a dozvieš sa veľa zaujímavostí z jej 100 ročnej existencie. Okrem toho na teba čaká bohatý program plný zaujímavých osobností a diskusií.

Viac informácií zverejníme čoskoro!

O Univerzite Komenského v Bratislave:

Univerzita Komenského v Bratislave je moderná európska univerzita, ktorá je dlhodobo silnou značkou kvality na poli slovenského vysokoškolského vzdelávania. Nezaostáva však ani v medzinárodnom meradle a ako jediná slovenská vysoká škola sa pravidelne umiestňuje vo viacerých prestížnych celosvetových rebríčkoch najlepších svetových univerzít.

Jej tradícia sa začala v roku 1919. Na jej 13 fakultách v súčasnosti poskytuje najširší výber študijných programov, pričom mnohé z nich sú na Slovensku jedinečné. O kvalite vzdelávania svedčí najnižšia nezamestnanosť a najvyššie platy absolventov na slovenskom pracovnom trhu. Absolventi UK sa však nestratia ani v zahraničí.

Zároveň je výskumnou inštitúciou, ktorá zastrešuje stovky domácich i zahraničných vedeckovýskumných projektov. Viacerí študenti sú už počas štúdia súčasťou významného výskumu a môžu sa aktívne zapojiť do riešenia projektov a grantov.

Študenti UK majú možnosť získať aj neoceniteľné zahraničné skúsenosti. Univerzita Komenského každoročne vysiela najvyšší počet študentov spomedzi všetkých slovenských vysokých škôl na mobility Erasmus+ a prijíma aj najviac študentov zo zahraničia.

Medzi úspešných absolventov patria aj riaditeľ slovenskej pobočky internetového gigantu Google Rasťo Kulich, moderátorky Zlatica Švajdová Puškárová, Adela Vinczeová a mnohé iné známe osobnosti kultúrneho, spoločenského, športového a vedeckého diania.

Lístky v predaji!

Nezmeškaj najväčšiu narodeninovú párty
a osláv s nami 100 rokov UK

Pre študentov a zamestnancov UK sme pripravili lístky zadarmo.

(v obmedzenom množstve)

9. - 12.5.2019
MLYNSKÁ DOLINA